خانه / گلزارنیوز / وبلاگ / استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت های مختلف
هسته میوه ها برای رشد درخت (۱)

استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت های مختلف

بسیار دیده شده است که از هسته میوه ها برای رشد درخت های گوناگونی استفاده شده است. البته این روش برای همه درخت ها جواب نمی دهد. اگر می خواهید بدانید از کدام هسته میوه ها می توان برای رشد درختان استفاده کرد، با ما همراه باشید.

آشنایی با درختانی که با هسته میوه ها رشد می کنند

داشتن یک درخت میوه در باغچه منزل می تواند برای خیلی از افراد لذت بخش باشد. حتماً شما هم از آن دست افرادی هستید که دوست دارید از دست رنج خودبهره ببرید و از میوه درختی که خودتان کاشتید استفاده کنید. این بسیار خوب است؛ اما آیا می دانید چگونه می توان خیلی راحت و با استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت های مورد علاقه تان تلاش کنید؟ این شاید به ظاهر خنده دار باشد اما در واقع این گونه نیست و درختانی چون آووکادو، نارنگی، لیمو، سیب، گیلاس، هلو و بسیاری دیگر از درختان به راحتی و با کمک هسته میوه ها رشد می کنند. البته باید شرایط مناسب برای پرورش هر یک از آن ها را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید درختانی با میوه های با کیفیت داشته باشید. اگر با نحوه کاشت درخت ها از طریق هسته میوه آشنایی ندارید، هم چنان همراه ما باشید تا شما را بیش تر در این زمینه راهنمایی کنیم.

استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت آووکادو

بهترین زمان برای شروع کشت درخت آووکادو می تواند اواخر زمستان و برای کاشت هسته میوه آووکادو اوایل بهار باشد. حال باید چگونه این کار را انجام داد؟ ابتدا باید مراحل آماده سازی هسته میوه آووکادو را به این ترتیب انجام دهید که در اواخر زمستان یک لیوان را پر از آب کنید. سپس با کمک چند خلال دندان سعی کنید هسته آووکادو را روی این لیوان قرار داده طوری که حدود ۲ سانتی متر از آن داخل آب لیوان قرار گیرد. این کار را تا حدود ۶ هفته ادامه دهید و در این مدت باید لیوان از تابش نور در امان باشد. پس از گذشت این مدت زمان می توانید هسته را داخل خاک بکارید. سعی کنید از خاک باغچه استفاده نمایید و تقریباً هر دو روز یک بار به آن آب بدهید. البته باید صبور باشید؛ چرا که آووکادو پس از گذشت ۵ الی ۱۲ سال می تواند میوه بدهد.

استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت نارنگی

نارنگی یکی از میوه های بسیار معمول در کشور ما است. کاشت هسته آن نیز کار چندان سختی نیست و بهترین زمان برای انجام این کار فصل بهار یا تابستان می باشد. این درختچه به نور و آب زیادی نیاز دارد. البته در آبیاری نارنگی افراط نکنید و آن را در برابر نور مستقیم قرار ندهید. بهترین مناطق برای کاشت نارنگی مناطقی با رطوبت بالا مانند شمال ایران می باشد. میوه دادن این درخت ممکن است بین ۴ تا ۸ سال به طول بینجامد. معمولاً در تابستان میوه ها شروع به رشد کرده و در پاییز به طور کامل می رسند.

هسته میوه ها برای رشد درخت (۲)

استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت لیمو

کاشت درخت لیمو با کمک هسته میوه آن نیز بسیار راحت است. تنها کافی است چند دانه هسته لیمو را در داخل گلدان بکارید. هر دو روز یک بار سعی کنید آن را آبیاری کنید و در برابر نور خورشید قرار دهید. لیمو به نور زیادی نیاز دارد. شما باید ۵ سال صبر کنید تا بتوانید از میوه درخت تان استفاده نمایید؛ اما پس از این مدت زمان حتماً شاهد یک درختچه زیبای لیمو با میوه هایی خوشمزه خواهید بود و به این شکل می توانید از هسته میوه های برای رشد درخت لیموی تان استفاده کنید.

هسته میوه ها برای رشد درخت (۳)

استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت سیب

برای کاشت درخت سیب و بهره مندی از میوه آن شما باید صبر بیش تری داشته باشید. بهترین زمان برای شروع به کار می تواند اوایل زمستان باشد. در اوایل زمستان چند هسته میوه سیب را جدا کرده و داخل یک پلاستیک قرار دهید و در به مدت ۳ ماه داخل یخچال و جای سردی نگهداری کنید. پس از این کار می توانید هسته ها را داخل خاک بکارید. درخت سیب به آب زیادی نیاز ندارید و هفته ای یک مرتبه می توانید آن را آبیاری کنید؛ اما نور زیادی برای رشد این گیاه مورد نیاز است. شما باید حدود ۱۰ سال نیز منتظر بمانید تا درخت تان ثمر دهد و از آن استفاده کنید و به این ترتیب با این روش می توانید با کمک هسته میوه ها برای رشد درخت سیب، اقدامات لازم را انجام داد.

هسته میوه ها برای رشد درخت (۴)

استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت گیلاس

استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت گیلاس به مانند روش قبل و کاشت درخت سیب می باشد. برای این کار نیز باید چند هسته گیلاس را جدا کرده و روی یک دستمال مرطوب قرار داده و سپس به مدت ۲ ماه داخل یخچال نگهداری کنید. پس از این کار می توانید هسته ها را داخل خاک بکارید و هر ۱۰ روز یک بار به آن آب بدهید. با استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت گیلاس شما باید چیزی حدود ۱۰ سال منتظر بمانید تا درخت تان میوه دهد.

هسته میوه ها برای رشد درخت (۵)

استفاده از هسته میوه ها برای رشد درخت هلو

دیگر درختی که می توان از هسته میوه ها برای رشد درخت آن کمک گرفت، درخت هلو می باشد. برای این کار لازم است که مغز هسته را جدا کرده و داخل دستمال مرطوب گذاشته و به مدت دو ماه در داخل یخچال نگهداری کنید. سپس می توانید هسته را داخل خاک بکارید و از هسته میوه ها برای رشد درخت هلو استفاده کنید. اگر از هسته میوه هلو برای رشد درخت هلو استفاده کنید مدت زمان باردهی آن بین ۳ تا ۵ سال خواهد بود.

هسته میوه ها برای رشد درخت (۶)

از هسته میوه ها برای رشد درخت های دیگری نظیر آلو، زرد آلو و … نیز استفاده می شود. ممنون که همراه ما بودید. درخت زندگی تون پربار.