پرورش گل و گیاه (۴)

آیا پرورش گل و گیاه هم تخصص می خواهد؟

پرورش گل و گیاه قطعاً به دانش و تخصص نیاز خواهد داشت. هر گاه توسعه کاری بر اساس به روز ترین روش ها و علمی ترین راهکار ها انجام شود، نتیجه مطلوبی با خود به همراه دارد. پرورش گل و گیاه هم به همین شکل است. اما اگر می خواهید بدانید این نیاز به مهارت و تخصص چگونه و در چه سطحی است با ما همراه باشید.

آیا پرورش گل و گیاه نیازمند تخصص است؟

این سؤالی است که بسیاری از افراد می پرسند. اگر بخواهیم پاسخ روشن و واضحی به این سؤال بدهیم باید بگوییم که طبیعتاً انجام هر کاری نیازمند یک سری مهارت ها و تخصص هایی است که برخی باید از طریق آموزش آکادمیک و برخی نیز از طریق کار مستقیم و کسب تجربه اجرایی به دست آیند. اما با این وجود چرا بسیاری از افرادی که نه تجربه و اطلاعات و دانش آکادمیک دارند و نه مهارت و تجربه عملی در محل زندگی خود انواع گل و گیاه را پرورش می دهند؟ در واقع باید بگوییم منظور ما از دانش تخصصی و مهارت های مربوط به این موضوع بیش تر به پرورش گل و گیاه در سطح گسترده و به صورت عمده معطوف می شود. اگر می خواهید این کار را به عنوان یک شغل و به عنوان یک تولید کننده مانند مرکز تولید گل و گیاه گلزار انجام دهید شما باید دانش و مهارت کافی در این زمینه را داشته باشید. اما اگر می خواهید تنها به هدف داشتن یک باغچه کوچک در منزلتان اقدام به پرورش گل و گیاه بکنید، داشتن اطلاعات اندک اما صحیح می تواند کارساز باشد.

پرورش گل و گیاه (۱)

تحصیلات آکادمیک برای پرورش گل و گیاه

اگر بخواهیم کمی درباره رشته های تحصیلی و تخصصی که تاحدودی می توانند به این زمینه مربوط شوند صحبت کنیم باید رشته پرورش گل و گیاه آپارتمانی را که در مراکز کار و دانش یا فنی و حرفه ای آموزش داده می شوند را معرفی نماییم. این رشته هم در مقطع هنرستان و هم در مقطع کاردانی زیر نظر مراکز آموزش عالی وزارت علوم فعال می باشد و اگر شما می خواهید به صورت تخصصی علم و تجربه کافی در این زمینه را کسب کنید می توانید در این رشته ها تحصیل نمایید. خوشبختانه در گلخانه های روستای گلزار از چنین افراد متخصص با دانش علمی برای مشاوره در زمینه پرورش گل و گیاه آپارتمانی و دیگر انواع گیاهان کمک گرفته شده است و یکی از دلایلی که توانسته ایم با کم ترین هزینه، با کیفیت ترین محصول را ارائه دهیم، به کار گیری همین تجارت و دانش فنی بوده است.

پرورش گل و گیاه (۲)

یادگیری مهارت های تخصصی پرورش گیاهان

اما راه دیگری نیز برای یادگیری مهارت های لازم در خصوص پرورش گل و گیاه وجود دارد. شما با کار مستقیم در گلخانه ها و یادگیری دانش فنی به صورت عملی و کسب تجربه می توانید در این کار موفق شوید. کاری که سال هاست در روستای گلزار و در بزرگ ترین مرکز پرورش گل و گیاه اطراف تهران اتفاق می افتد. بسیاری از افراد با کار عملی در گلخانه ها توانسته اند زیر نظر متخصصان تجربه بسیار خوبی به دست بیاورند. چیزی که نمود آن را در موفقیت و رونق پرورش گل و گیاه گلزار به عینِ می توان دید. در این مرکز از افراد با تجربه عملی و علمی استفاده می گردد و همین امر باعث شده است تا گل و گیاهی که در این روستا پرورش می یابند، کیفیت بسیار خوبی را داشته و بتواند تأمین کننده بیش از نیمی از نیاز مردم ایران باشد. به شما نیز پیشنهاد می کنیم تا از نزدیک از بزرگ ترین مرکز پرورش گل و گیاه اطراف تهران دیدن کنید.

پرورش گل و گیاه (۳)

مهارت های لازم برای پرورش گیاهان

برخی مهارت ها است که شما برای پرورش عمده گل و گیاه به آن نیاز دارید. از جمله می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • مهارت مبارزه با آفات و بیماری های گیاهان و پیشگیری از ابتلا گیاهان به انواع بیماری ها
  • آشنایی با تکثیر و تولید انواع گیاهان آپارتمانی
  • مهارت کاشت گیاهان و نگهداری از آن ها
  • آشنایی با انواع گیاهان و گل های آپارتمانی و نیاز های آن ها
  • آشنایی با شرایط پرورش گل و گیاه آپارتمانی
  • شناخت انواع ابزارآلات پیشرفته به کاررفته در پرورش گل و گیاه

و بسیاری دیگر از مهارت های تخصصی که باید با آن ها آشنایی کامل را داشته باشید.

پرورش و تولید انواع گل و گیاه به صورت تخصصی در روستا گلزار

اما چیزی که توانسته است پرورش و تولید گل و گیاه در مرکز تولید گل و گیاه روستای گلزار را از دیگر رقبا و دیگر مراکز پرورش گل مجزا کند، کار تخصصی و علمی این مراکز می باشد. ما در روستای گلزار دارای بیش از ۲۵ مجموعه پرورش گل و گیاه هستیم و به دلیل بالا بودن حساسیت کار و تأمین نیاز های کشور به گل، همواره تلاش کرده تا بهترین محصول را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ما از افراد کارشناس و متخصص در این زمینه استفاده کرده و بهره گیری از تجارب و دستاورد های افراد باتجربه در این کار را سرلوحه کار خود قرار داده ایم.

پرورش گل و گیاه (۴)

استفاده از تخصصی ترین و مجهزترین گلخانه ها در روستای گلزار

اما همان طور که می دانید، داشتن علم کافی و مشاوره درست بدون عمل و اجرا کردن ارزشی نخواهد داشت. در همین راستا ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا از به روزترین و پیشرفته ترین ابزارآلات ویژه کشاورزی و پرورش گل به همراه روش های نوین کشت و آبیاری گیاهان برای پرورش گل و گیاه در تمامی گلخانه های روستا استفاده کنیم. خوشبختانه تلاش های ما ثمر داد و امروز توانسته ایم یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان گل و گیاه در سطح کشور باشیم و حتی با صادرات انواع گل و گیاه به خارج از مرز های کشور به یکی از بهترین و با کیفیت ترین مراکز گل و گیاه تبدیل شویم.

پرورش گل و گیاه (۵)